Zwroty i reklamacje

Składanie reklamacji
W celu złożenia reklamacji, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Formularz zwrotu/reklamacji
Wypełnij formularz zwrotu/reklamacji i dołącz go do przesyłki. Dokument powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail lub adres do korespondencji, nr telefonu, wskazanie numeru produktu i przyczyna reklamacji, data zakupu oraz wystąpienia wady.

2.Odesłanie produktu
Składając reklamację prosimy o odesłanie produktu wraz ze wszystkimi jego akcesoriami oraz  fakturą zakupu lub paragonem.

3. Wysyłka
Reklamowany produkt należy wysłać na adres:
    Stolarstwo Kazimierz Mitręga ul. Zjednoczenia 13; 34-130 Kalwaria Zebrzydowska


4. Reklamacje nie obejmują:
• uszkodzeń wynikłych w transporcie (jeżeli nie ma spisanego protokołu uszkodzenia)
• wybarwienia drewna która może się różnić pod względem usłojenia np. blat dębowy a nogi bukowe, naturalne usłojenie drewna, sęki, biel itp.
• różnicy odcieni między blatem z płyty MDF a nogami z drewna,
• zarysowań wynikających z normalnego użytkowania mebli przez Kupującego lub niewłaściwego użytkowania tj. ubić, wgnieceń, pęknięć, zadrapań, rozdarć
• zabrudzenia lub zła próba ich usunięcia,
• szkody spowodowane przez zwierzęta domowe,
• uszkodzenia wynikłe z złego montażu, przenoszenia i przewożenia wynikłe nie z winy gwaranta,
• zmiana tonacji produktu wynikła z niewłaściwego nasłonecznienia lub ogrzewania przedmiotu np. bliskość kaloryfera, kominka lub ogrzewanie podłogowe,
• zmiany wynikające z użytkowania meble np. zarysowania, zabrudzenia, wgniecenia, podarcia itp.
• zalanie produktów wodą, zła pielęgnacja itp.
• sęki, słoje w drewnie świadczących o wykonaniu przedmiotu z litego drewna lub okleiny naturalnej.
5. Sprzedawca winien rozpatrzyć reklamacje w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania przesyłki zwrotnej wraz z rachunkiem w odpowiednim opakowaniu.
W przypadku uwzględnienia reklamacji Sprzedający wysyła na swój koszt przedmiot aukcji wolny od wad lub zwraca Kupującemu koszty zakupu przedmiotu w przypadku gdy nie posiada tożsamego przedmiotu wolnego od wad na rachunek bankowy wskazany uprzednio przez Kupującego w formie przelewu.
W przypadku nieuwzględnienia reklamacji Sprzedający zwraca przedmiot aukcji tylko po opłaceniu kosztów wysyłki przez Kupującego. Kupujący otrzymuje pisemne uzasadnienie nieuwzględnienia reklamacji.

Zwrot towaru
1. Kupując jako Konsumenci mają Państwo prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Przepis ten nie dotyczy towarów wykonanych na zamówienie i o właściwościach zindywidualizowanych określonych przez Klienta tj. wymiar stołu inny niż standardowy, wybór odcieni bejcy czy lakieru, wybór tkaniny na krzesła.  Zgodnie z obowiązującym prawem, masz 14 dni odstąpienie od umowy kupna oraz 14 dni na zwrot towaru. Aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełnij potrzebne oświadczenie i wyślij go na nasz adres e-mail oraz załącz go wraz ze zwracanym produktem: 

Stolarstwo Kazimierz Mitręga ul. Zjednoczenia 13; 34-130 Kalwaria Zebrzydowska

Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami dołącz także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria oraz paragon lub fakturę.2. Zwroty nie dotyczą towarów wykonanych na zamówienie o właściwościach zindywidualizowanych określonych przez Klienta. Zwrot towaru nie jest możliwy jeżeli produkt wykonany jest na zamówienie a w szczególności jeśli zostały zmienione parametry oferty tj. kolor drewna czy tkaniny tapicerskiej, wymiary, kształt, indywidualne zamówienie,  itp.

W przypadku wątpliwości proszę o kontakt e-mail stolmit.meble@gmail.com

 
Zgodnie z "USTAWA Z DNIA 2 MARCA 2000 R. O OCHRONIE NIEKTÓRYCH PRAW KONSUMENTÓW (...) (DZ. U. Z DNIA 31.03.2000)" Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zakupu towaru w terminie 14 dni od jego otrzymania. Towar może być zwrócony jeśli jest nie uszkodzony oraz jest nie używany. Przesyłka musi wrócić do nas nieuszkodzona, w każdym innym przypadku nie będziemy mogli zwrócić pieniędzy.

O zwrocie należy poinformować nas w ciągu 14 dni wyłącznie na adres e-mail: stolmit.meble@gmail.com  przed wysłaniem paczki. Przesyłkę należy odesłać do siedziby naszej firmy ul. Zjednoczenia 13, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska do 14 dni. Do odesłanego przedmiotu należy załączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna-sprzedaży oraz numer konta do przelania należności za mebel wraz z rachunkiem - tylko oryginał. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie za pomocą przelewu bankowego do 14 dni od otrzymania kompletnej przesyłki (towar+rachunek+odstąpienie). Zwrot nie obejmuje kosztów przesyłki. Nie przyjmujemy paczki za pobraniem oraz towaru uszkodzonego. Paletę należy wysłać na własny koszt.

W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

Formularz zwrotu

Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:

.........................................................................................................................................................................................

Data odbioru Towaru: .........................................................................................................................................................

Imię i nazwisko konsumenta: ..............................................................................................................................................

Adres konsumenta: ............................................................................................................................................................

........................................ numer konta  ...................................................................................... do zwrotów kosztów w kwocie ...................

Podpis konsumenta (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

 

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl